صنایع هوای فشرده تبریز یکی از بزرگترین مرکز کمپرسورسازی در سطح خاورمیانه
 نگهداری کلی کمپرسور اسکرو و پیستونی

نگهداری کلی کمپرسور اسکرو و پیستونی

آنچه را که باید انجام دهید را درک کنید
هنگامی که اطلاعات زیادی در مورد کمپرسور اسکرو و فشرده سازی هوا ندارید، تعمیر و نگهداری کمپرسور اسکرو هوا می تواند مشکل باشد. چند نکته برای بررسی مجدد:

نوع کمپرسور شما: کمپرسور پیچی یا پیستونی، تسمه محور یا چرخ دنده…)
کمپرسور اسکرو شما برای عملکرد صحیح به چه اجزایی نیاز دارد: خشک کن هوا، فیلتر هوا، جداکننده روغن و آب، مخزن کمکی…
محیطی که کمپرسور هوای شما در آن راه اندازی شده است: کف محکم و هموار، فضایی برای جریان هوا، مدیریت مناسب کابل…
همه این اجزا باید به صورت جداگانه بررسی و نگهداری شوند تا مطمئن شوید که به خوبی با هم کار می کنند و دوام بیشتری دارند.

کمپرسور خود را برای تعمیر و نگهداری آماده کنید

قبل از شروع هر کاری، باید کمپرسور اسکرو هوای خود را برای سرویس آماده کنید. با برداشتن کابل ها، شلنگ ها و پیچ هایی که نیاز ندارید شروع کنید.

تجهیزات خود را تمیز کنید تا از ورود هرگونه گرد و غبار یا ذرات زنگ زدگی به سیستم در حین انجام تعمیرات جلوگیری کنید.

پس از اینکه تجهیزات خود را به درستی تمیز کردید، به دنبال علائم هشدار دهنده مبنی بر نیاز کمپرسور به خدمات شرکت هوای فشره تبریز باشید:

قطعات لوله فرسوده
گرفتگی یا فرسایش تخلیه سیال
محفظه های بد شکل یا تاب خورده
فیوزهای سوخته
بسیاری از این موارد به راحتی قابل تشخیص هستند و به دلیل نیاز به تعمیر و نگهداری صحبت می کنند

سطح روغن را بررسی کنید و در صورت نیاز تعویض کنید
قطعات اصلی
اکثریت قریب به اتفاق کمپرسورهای هوا در یک محیط کار می کنند که به روغن روان کننده نیاز دارد، که مورد بعدی در چک لیست است.

وضعیت و ویسکوزیته روغن و مخزن روغن خود را بررسی کنید. در صورت نشتی روغن را خالی کرده و دور بیندازید. این کار را روزانه انجام دهید تا به آرامی کار کند.

می توانید روان کننده های جایگزین را با ارائه دهنده خدمات خود پیدا کنید. برای افزایش طول عمر کمپرسور هوا حتما از قطعات اصلی استفاده کنید. روان کننده ها و قطعات غیر مارک می توانند به کمپرسور هوا آسیب برسانند و در نهایت هزینه بیشتری برای شما به همراه داشته باشند.

کمپرسور اسکرو  هوای فشرده

تسمه را چک کنید
یکی از رایج ترین دلایل تعمیر و نگهداری کمپرسور آسیب و گرفتگی تسمه است. تسمه‌ها هم برای کمپرسورهای پیستونی و هم برای کمپرسور اسکرو استفاده می‌شوند و بسیار بخش سایشی هستند.

هنگامی که این تسمه ها از کار می افتند یا فرسوده می شوند، می توانند شکسته شوند و باعث می شوند که موتور سریعتر بچرخد و کارایی خود را از دست بدهد و در نتیجه ساییدگی بیشتری به کمپرسور وارد شود. بنابراین، مهم است که به محض اینکه متوجه شدید که موتور برای شما مشکل ایجاد می کند، تسمه را بررسی کنید.

فیلترها را بررسی کنید و در صورت نیاز آنها را تغییر دهید
فیلتر کنید
فیلترهای کمپرسور هوا باید دو بار در سال به عنوان یک راهنمای کلی تعویض شوند، اما مطمئن شوید که مشخصات فیلتر خاص خود را بررسی کنید. دلیل آن این است که ذرات مانند گرد و غبار و سایر آلاینده‌ها کیفیت هوا را در صورت عدم تعویض فیلتر به اندازه کافی بدتر می‌کنند و در نتیجه هوای فشرده برای استفاده مناسب نیست.

اطمینان حاصل کنید که هم به فیلتر ورودی و هم به فیلترهای فرآیندی که برای تمیز کردن هوای فشرده استفاده می کنید توجه کنید.

هر چه محیط خارجی کثیف تر باشد، بیشتر باید به فیلترهای ورودی توجه کنید.
بسته به اینکه هوای فشرده برای چه چیزی استفاده می شود، فیلترهای فرآیند نیز باید مرتباً تعویض شوند.
هرگونه نشتی و اتصالات را بررسی و تعمیر کنید
نشتی در کمپرسور هوا نه تنها می تواند تولید را کند کند، بلکه می تواند به کل سیستم شما آسیب برساند و هوای فشرده شما را بی مصرف کند.

کمپرسور با کمپرسور اسکرو کمپرسور صنعتی هوای فشرده تبریز

اول از همه، انواع مختلفی از نشت وجود دارد:

نشتی هوا
آب نشتی
روغن نشتی
هر یک از اینها روش شناسایی خاص خود را دارد که متخصصین فشرده سازی هوا شرکت هوای فشرده تبریز می تواند به شما کمک کند:

آنها می توانند نشت هوا را با یک آشکارساز صوتی اولتراسونیک پیدا کنند، که صداهای خش خش ذاتی نشت هوا را تشخیص می دهد. همه متخصصان هوای فشرده همه ابزارهای مناسب برای انجام این کار را در دسترس دارند.
مراقب رطوبت اطراف یا – بدتر – داخل کمپرسور هوای خود باشید. هر زمان که متوجه نشت شدید، با خدمات شرکت تولید کننده تماس بگیرید تا در اسرع وقت نشتی را مهار کنید. صبر کنید تا آب تمیز شود تا پس از رفع نشتی، ردیابی نشانه مفیدی از محل نشتی و اندازه آن باشد.
سطح روغن خود را بررسی کنید. آنها ممکن است نیاز به استفاده طبیعی داشته باشند، اما اگر اخیراً آن را دوباره پر کنید، ممکن است موارد بیشتری اتفاق بیفتد. اطمینان حاصل کنید که استفاده از روغن شما با نیازهای فشرده سازی هوا مطابقت دارد و اگر به نظر می رسد چیزی خاموش است یا مطمئن نیستید چه کاری انجام دهید، با ارائه دهنده خدمات خود تماس بگیرید.