صنایع هوای فشرده تبریز یکی از بزرگترین مرکز کمپرسورسازی در سطح خاورمیانه
 نکات مهم نگهداری کمپرسور اسکرو چیست؟

نکات مهم نگهداری کمپرسور اسکرو چیست؟

نکات مهم نگهداری کمپرسور اسکرو چیست؟

نگهداری مناسب کمپرسور اسکرو از هزینه های غیر منتظره و زیاد دستگاه کمپرسور اسکرو شما میشود. که خود باعث هزینه تعمیر بالای کمپرسور اسکرو ، تعمیر هواساز میگردد. تیم فنی شرکت با سابقه هوای فشرده تبریز در تمام مراحل کنار شما هستند.

نگهداری فیلتر هوا:

به صورت منظم فیلترهای هوا را بررسی و تمیز کنید یا به تعویض بپردازید، به منظور جلوگیری از ورود آلودگی به کمپرسور و اطمینان از جذب بهینه هوا. فیلترهای کثیف یا گرفته شده می‌توانند جریان هوا را کاهش دهند، مصرف انرژی را افزایش دهند و منجر به خراب شدن زودرس قطعات کمپرسور شوند.

سطح روغن و روغن‌کاری:

به طور منظم سطح مناسب روغن را در کمپرسور بررسی و حفظ کرده و کیفیت مناسب روغن را برای تضمین روانی مناسب قطعات متحرک حفظ کنید. روغن ناکافی می‌تواند منجر به افزایش اصطکاک، ساییدگی و خرابی تجهیزات شود.

تشخیص و تعمیر نشتی‌ها:

سیستم کمپرسور را برای نشت هوا و روغن بررسی نمایید و هرگونه نشتی شناسایی شده را به زودی تعمیر کنید. نشتی‌ها می‌توانند منجر به کاهش فشار هوا، کاهش کارایی و آلودگی محیط زیست شوند.

نگهداری خنک کننده کمپرسور اسکرو:

سیستم خنک‌کننده را به طور منظم تمیز نگه دارید تا از گرم شدن زیاد جلوگیری کنید و از عملکرد بهینه کمپرسور اطمینان حاصل کنید. گرم شدن می‌تواند منجر به افزایش مصرف انرژی و خسارت احتمالی به کمپرسور شود.

کاتالوگ قیمت کمپرسور اسکرو قدیمی

بازدیدهای منظم کمپرسور اسکرو:

برنامه‌ریزی بازدیدهای منظم توسط تکنسین‌های واجد شرایط شرکت هوای فشرده تبریز را برای بررسی قطعات فرسوده یا آسیب‌دیده و حل هرگونه مسائل احتمالی پیش از زمان تبدیل به مشکلات اساسی در نظر بگیرید. نگهداری پیشگیرانه می‌تواند به جلوگیری از توقف گران‌قیمت و تعمیرات کمک کند.

تمیز نگه داری و جریان هوا:

محیط اطراف کمپرسور را تمیز نگه دارید و از وجود موانع جلوگیری نمایید و از جریان هوای مناسب اطمینان حاصل کنید. قطعات کثیف یا مسدود شده می‌توانند منجر به کاهش کارایی و خسارت احتمالی به کمپرسور شوند.

نگهداری زمانبندی شده: روال نگهداری توصیه شده توسط تولید کننده، هوای فشرده تبریز را برای وظایف خاصی مانند تعویض روغن، تنظیم کمربند و سایر روال‌های نگهداری رعایت کنید. رعایت برنامه‌ریزی نگهداری توصیه شده می‌تواند به جلوگیری از ساییدگی زودرس و تضمین عملکرد بهینه کمک کند.

آموزش اپراتور:

اپراتورها و کارکنان نگهداری را به طور صحیح آموزش دهید و آنان را روی اجرای صحیح و روال‌های نگهداری صحیح برای کمپرسورهای هوای میانبر آشنا سازید. عملیات و نگهداری مناسب می‌تواند عمر مفید کمپرسور را تمدید کند و عملکرد ایمن و بهینه را تضمین کند.